Тростини, Ходунки, Милиці
Тростини або милиці - що вибрати?
Спеціальні пристосування, що полегшують ходьбу, можуть знадобитися нам з різних причин – травми, патології і захворювання суглобів, зв'язок. Вибирати тип тростини або милиці необхідно з урахуванням характеру захворювання або травми.
Тростина пропонується до застосування при легких травмах суглобів, також вона показана при венозної недостатності, яка супроводжується больовими синдромами. Тростина полегшує життя людям, що страждають артрозами і артритами колінних суглобів, подагрою. Елітні моделі представлені оригінальними дизайнерськими рішеннями, в яких набалдашник виконаний в оригінальній формі. Всі моделі мають можливість регулювання по висоті для простоти використання.
Милиці класифікуються за двома типами-пахвові і підлокотні, так звані канадки.
Пахвовий милицю, який є найпоширенішим, відрізняється можливістю регулювання по висоті, також в його конструкції передбачені поперечини для кисті і пахви.
Вибирати пристосування для ходьби потрібно, відповідно до зросту і вагою пацієнта. Ці дані повинні збігатися з діапазоном розмірів милиць.
Вага пацієнта також важливий, оскільки різні матеріали витримують різну вагу – для огрядних людей найкраще вибирати милиці зі сталі.
Канадки підійдуть пацієнтам, які в якості опори для пересування можуть використовувати кисть і ліктьовий суглоб. Важливою перевагою канадок є можливість пересуватися більш мобільно.
Особливості вибору ходунків
Ходунки можуть бути для дітей-допомагають освоїти навички ходіння, і для дорослих. В останньому випадку вони використовуються для реабілітації після важких захворювань: інсультів, захворювань опорно-рухового апарату. Завдяки цій конструкції літні люди краще координують рухи, можуть пересуватися без сильного навантаження на ноги.
Залежно від типу конструкції, ходунки бувають пахвовими, на колесах, крокуючими, розсувними або стаціонарними. Найкраще, якщо тип конструкції підбере лікуючий лікар, в залежності від стану хворого.
Основні параметри ходунків
Практично всі моделі швидко підганяються по висоті, тому підігнати їх під зріст пацієнта не складе труднощів. Дуже важливо виставити правильну висоту, інакше хворий буде горбитися, що спровокує болі в шиї, спині.
Не менш важливо визначити який Максимальна вага може витримати конструкція цього пристосування, чи відповідає цей параметр вазі хворого.
Обов'язково потрібно звертати увагу на рукоятку, щоб вона була зручною, нековзною. Для хворих на артрит потрібно вибирати великі рукояті, для максимально комфортного хвата.
Якщо ви вибираєте колісні ходунки, найкраще звернути увагу на моделі з трьома колесами, оскільки вони більш мобільні і маневрені. Однак, ходунки з чотирма точками опори більш стійкі – якщо хворий буде виходити на вулицю, краще вибрати цей варіант.