Телескоп
Нюанси вибору телескопів
Важливо враховувати, що основним критерієм вибору телескопів є їх призначення. Наприклад, для спостереження за об'єктами в далекому космосі важливо вибирати високоточний прилад.
Важливо також ретельно вибирати основні показники телескопа. Наприклад, апертуру, яка означає, Скільки об'єктів можна буде розглянути за допомогою цього пристосування. Чим вище буде Значення апертури, тим більше об'єктів можна буде розглянути. Можна сміливо стверджувати, що інструменти з апертурою менше 100мм відносяться до аматорської категорії. Оптимальним рішенням для новачка будуть телескопи зі значенням апертури 100-200 мм.
Важливим параметром для вибору телескопічного обладнання є відносний отвір. Цей параметр можна визначити співвідношенням діаметра і фокусної відстані. Величина відносного отвору прямо впливає на показник оптичних спотворень. Для розглядання туманних об'єктів слід вибирати отвір від 1/8 до¼.
Варто звертати увагу і на фокусну відстань – це показник, що визначає відстань, на якому лінзи пристрою будують зображення об'єкта.
Слід враховувати той момент, що в телескопі з короткою фокусною відстанню складно отримати велике збільшення.
Основні типи телескопів
Перед покупкою варто дізнатися, що астрономічне обладнання буває рефлекторним, рефракторним і дзеркально лінзовим.
Рефлектори є класичною моделлю Ньютона, збір світла від зірок і планет в якому збирається за допомогою великого дзеркала. Оскільки цей різновид була придумана для спостереження за космічними об'єктами, зображення в ній буде перевернутим.
Рефрактори працюють на основі системи лінз, тому вони не перевертають зображення. Отже, їх можна застосовувати для ведення спостережень не тільки за небесним склепінням, а й за земними об'єктами. Однак в такому випадку важливо враховувати, що в рефракторах змінюється напрямок право і ліво.
У дзеркально-лінзових телескопах, як зрозуміло з назви, встановлена група дзеркал і лінз, тому вони використовуються для дослідження космосу і земних об'єктів. До переваг цієї групи слід віднести компактні розміри, автонаведення. При спостереженні за об'єктами на Землі найкраще застосовувати обертається призму, яка компенсує напрямки право і ліво.