Стерелизаторы
Стерилізатори: види і критерії вибору
Застосування стерилізаторів абсолютно необхідно в тих сферах, де, в тій чи іншій мірі, може наражатися на небезпеку здоров'я людей. Цей прилад рекомендований до застосування не тільки в установах медичного профілю, а й в косметичних кабінетах, в салонах краси. Здоров'я клієнта-це головне, від чого залежить репутація майстра манікюру або косметолога. У домашніх умовах також необхідно піклуватися про чистоту інструменту. Сучасні стерилізатори допоможуть позбутися від небезпеки зараження вірусами, бактеріями, грибковою інфекцією.
Різновиди і характеристики стерилізаторів
Стерилізація може здійснюватися декількома способами впливу на хвороботворні організми. Виходячи з цього, можна виділити:
- парові або повітряні стерилізатори (автоклави);
- ультафиолетовые моделі;
- гласперленовые (кварцові) стерилізатори;
- ультразвукові стерилізатори.
У парових стерилізаторах вплив на інструмент відбувається за рахунок нагрітого до дуже високої температури повітря, пари. Однак, це обладнання часто громіздко, його застосування доцільно у великих салонах або клініках.
В ультрафіолетових стерилізаторах знезараження інструментів засноване на потужній енергії ультрафіолетового випромінювання, дозволяє обробляти інструменти складної конфігурації. Ці прилади прості в застосуванні і обслуговуванні, безпечні і недорогі, компактні. При такій обробці не страждає заточка інструменту. Ще одним плюсом є можливість обробки інвентарю, який виготовлений з матеріалів, що не переносять впливу високих температур (пластмасові Гребінці, Бафи, Спонжі, пилки). Можливе використання для зберігання вже стерилізованих інструментів. Такі апарати в даний час набули найбільшого поширення. При роботі необхідно врахувати, що інструмент обробляється з обох сторін (від 15 до 20 хвилин з кожного боку).
Гласперленовые стерилізатори називають ще кульковими. Вони являють собою ємність, наповнену кварцовими кульками, які нагріваються до температури понад 200 градусів. Готовність приладу до роботи досягається за короткий час, і період стерилізації становить всього кілька секунд. Саме ці якості, поряд з компактністю, надійністю, довговічністю і простотою у використанні, пояснюють популярність цього виду стерилізаторів. Однак, слід врахувати те, що обробці таким способом можна піддавати тільки металеві інструменти. При цьому необхідно строго стежити за часом впливу (10-20 секунд), інакше, інструмент швидко втратить гостроту заточування.
Принцип роботи ультразвукових стерилізаторів заснований на впливі звукових хвиль високої частоти. Дозволяють очистити інструмент від бруду та іржі навіть у важкодоступних місцях. Вплив на інструмент відбувається за рахунок нагрітого до дуже високої температури повітря, пари. Однак, це обладнання часто громіздко, його застосування доцільно у великих салонах або клініках.
Вибираємо стерилізатор
При покупці стерилізатора орієнтуйтеся на матеріал і якість ваших інструментів. Пам'ятайте, що деякі види стерилізаторів не підходять для інструментів їх пластика або дерева. Для домашнього використання цілком підійде компактна бюджетна модель, а якщо стерилізатор буде використовувати в салоні краси, зупиніть вибір на професійному якісному обладнанні.
Сподіваємося, що тепер, знаючи всі подробиці і нюанси, у вас не виникне проблем з вибором потрібного приладу.