Слухові апарати
Слухові апарати
Слухові апарати − це високотехнологічні пристрої, які перетворюють звук на електронні імпульси та передають посилений звук до вуха людини.
Якщо у вас або ваших близьких є проблеми зі слухом, слуховий апарат здатний повернути можливість чути навколишній світ. Причини, з яких погіршується слух, можуть бути різними. Іноді людина не чує від народження, іноді причиною зниження слуху стає травма, сильний стрес чи хвороба. У багатьох випадках настання похилого віку супроводжується погіршенням слуху. Зупинити прогресування хвороби та повернути людині повноцінне життя допоможуть слухові апарати.
Цифрові та аналогові слухові апарати
Слухові апарати за способом обробки звуку розділяють на:
аналогові;
цифрові слухові апарати.
1. Аналогові слухові апарати.
Аналогові пристрої можуть посилити або відновити слух при втраті слуху. Сигнали, що передаються, обробляються аналогічно, лінійно тобто плавно. Сам користувач може керувати слуховим апаратом, використовуючи наявні зовнішні елементи керування. Аналогові апарати поступово витісняють більш сучасні слухові апарати − цифрові.
2. Цифрові слухові апарати.
Обробка сигналу цифрових слухових апаратів є цифровою. Оскільки цифровий пристрій схожий на комп’ютер, для цих пристроїв також використовується термін слухові апарати. Завдяки сучасним технологіям на слухових апаратах можна налаштувати більше індивідуальних налаштувань порівняно з аналоговими слуховими апаратами.
Сучасний апарат складається з мікрофона, іноді навіть кількох, динаміка та цифрового процесора (але у випадку з аналоговими пристроями звук не обробляється процесором, а просто посилюється).
Як працює прилад? Цифровий пристрій перетворює звук на електронні імпульси, які обробляються відповідно до заданих параметрів, «очищуються» від шумів. На виході людина, яка слабо чує, отримує якісний звук зі збільшеною контрастністю.
Крім того, високотехнологічні типи слухових апаратів здатні не тільки передати звук, але й сформувати його спрямованість, тобто людина, яка погано чує, зможе визначити, з якого боку йде звук.
З чого складається цифровий слуховий апарат?
Конструкція цифрових слухових апаратів в цілому однакова. Пристрої складаються з одного або кількох мікрофонів, комп’ютерного чіпа як підсилювача та гучномовця. Кожен компонент слухового апарату необхідний, щоб допомогти людям відновити слух.
Цифровий слуховий апарат працює наступним чином:
Мікрофон сприймає навколишній звук. Цей звук передається на мікрочіп і перетворюється в електричні імпульси.
Мікрочіп обробляє вхідну інформацію, фільтрує фоновий шум, наприклад, шум транспорту, і посилює важливі акустичні сигнали.
Посилені сигнали перетворюються у звук через гучномовець і надходять безпосередньо в слуховий прохід.
Які бувають слухові апарати?
Конструкцію слухових апаратів по суті можна розділити на дві категорії. Пристрої, що знаходяться всередині слухового проходу, і пристрої, які знаходяться за вухом. Існують три види апаратів, які відрізняються за конструктивним виконанням та методом фіксації в людському вусі:
завушні слухові апарати;
внутрішньовушні слухові апарати;
внутрішньоканальні слухові апарати.
Ці слухові апарати відрізняються не тільки зовнішнім виглядом, а й різні за технічними параметрами.
Слухові апарати за вухом (BTE)
Завушні слухові апарати BTE, мабуть, є найпоширенішими та популярними моделями. Вони складаються із самого слухового апарату, який розташований за вухом, та індивідуального пластикового адаптера.
Корпус такого пристрою формою відповідає формі вушної раковини і фіксується за вухом. При цьому у вушному каналі розташовується спеціальний вкладиш, що проводить звук до барабанної перетинки.
Переваги: пристрої BTE характеризуються тим, що технічно вони набагато потужніші, ніж пристрої, які знаходяться всередині вуха. Вони прості у використанні навіть для людей похилого віку, їх легко одягати, а термін експлуатації може тривати до 7 років.
Внутрішньовушні слухові апарати (ITE)
У разі сильних порушень слуху зручніше буде користуватися апаратами, які знаходяться всередині вуха.
Перевага внутрішньовушних слухових апаратів ще й у тому, що вони непомітні для оточуючих. Багато людей з порушеннями слуху почуваються некомфортно, коли оточуючі можуть бачити апарат, і носіння маленького непомітного пристрою у вушній раковині забезпечує ще й психологічний комфорт. Внутрівушні слухові апарати можуть працювати до 10 днів без зміни елементів живлення, і в порівнянні з завушними моделями мають більш якісну подачу звуку.
Ймовірно, не надто зручно використовувати такі слухові апарати для пенсіонерів, тому що у людей старшого покоління часто порушена моторика пальців рук, а ці пристрої вимагають дбайливого поводження через свої мініатюрні розміри. Якщо ж людина у віці не має порушень моторики рук, використання таких пристроїв допустиме.
Внутрішньоканальні слухові апарати
Внутрішньоканальний слуховий апарат вимагає виготовлення зліпка вушної раковини, після чого за знятими розмірами виробляється пристрій. Це необхідно, щоб створити анатомічно зручну форму, яка максимально щільно прилягатиме до вуха.
Перевага внутрішньовушних слухових апаратів полягає в тому, що вони менш помітні, це практично невидимі слухові апарати. Слуховий апарат ITE також значно дорожчий, ніж пристрій BTE, оскільки не тільки вушна вкладка, але й весь слуховий апарат має бути індивідуально адаптований до вуха користувача.
Рекомендації з догляду за слуховим апаратом
Люди з вадами слуху залежать від свого слухового апарату. Постійне використання пристрою швидко призводить до забруднення, що може значно погіршити роботу слухового апарату. Щоб продовжити термін служби слухового апарату, його слід регулярно та ретельно чистити. Ви можете легко зробити це самостійно! Найкраще щодня перевіряти пристрій на наявність забруднень і при необхідності видаляти його. Після чищення слухового апарату його необхідно висушити. Для гігієни слухові апарати-вкладиші необхідно регулярно чистити, а для справної роботи – вчасно замінювати елементи живлення.
Де можна купити слуховий апарат в Україні?
Неважливо, ви обрали цифровий вушний слуховий апарат або аналоговий. Перед покупкою потрібна аудіограма у лікаря. Це допоможе визначити рівень втрати слуху і підібрати пристрій відповідно ступеню втрати слуху. Підбирати апарат самостійно в жодному разі не можна.
При виборі пристрою не варто гнатися за низькою ціною. Якщо ви вирішили купити слуховий апарат, ціна − один з параметрів на який треба звернути увагу. Недорогі аналогові пристрої не зможуть передати звук так само якісно, як високотехнологічні цифрові.
Dopomoga.ua пропонує широкий вибір слухових апаратів від виробників, які зарекомендували себе у галузі слухопротезування: PowerTone, Sivantos, Phoenix, Maniquick, Лукулл, Лира, Исток та ін.
Жити повноцінно та чути близьких − можливо з якісною медичною технікою від Dopomoga.ua. Сертифіковані слухові апарати від виробника для вашого комфорту.