Радіатор
Різновиди панельних радіаторів
Найбільш великою категорією є сталеві радіатори, які відрізняються рядом вагомих переваг, в першу чергу, низькою ціною. Крім того, для цього типу нагрівачів характерні висока віддача тепла при низькій інерційності, невелике споживання енергії, безпеку і екологічність. З недоліків варто назвати утворення корозії при контакті внутрішніх стінок радіатора з киснем, нестійкість до гідроударів.
Найвідомішим виробником сталевих нагрівачів є DeLonghi, до відмінних особливостей продукції якого відносяться округлі кути, обтічні форми, фарбування методом електрофорезу.
Більш досконалими є біметалічні радіатори, які відрізняються трубчастої серединою зі сталі і зовнішньою частиною з алюмінію. Як правило, ці нагрівачі складаються з секцій, але зустрічаються і монолітні моделі, цінність яких полягає в можливості витримувати високий тиск.
Плюси біметалічних радіаторів: відсутня інерційність, висока тепловіддача, стійкість до гідроударів і корозії, простий монтаж. З мінусів можна назвати, мабуть, тільки високу ціну.
Одним з відомих виробників нагрівачів цього типу є Global, продукція якого відрізняється довговічністю, обумовленої наявністю внутрішньої сталевої конструкції.
Алюміній або мідь?
Зустрічаються і повністю алюмінієві Обігрівачі, на виробництві яких спеціалізується італійська компанія Radiatori. Нагрівачі виготовляються литтєвим методом, під сильним тиском, відрізняється округленим профілем, який впишеться в будь-який сучасний інтер'єр. Алюмінієвий сплав гарантує відмінну якість, стійкість до корозії і довговічність. Максимальний номінальний тиск нагрівачів - 16 бар.
Попитом користуються і мідно-алюмінієві нагрівачі, які відрізняються високою тепловіддачею, швидким нагріванням приміщення, компактними габаритами, тривалим терміном експлуатації.