Намет
Підходимо до вибору намету відповідально
Кожному туристу знайомі складності, з якими доводиться зіткнутися, коли вперше вибираєш намет. Головне, визначитися з метою, для якої вам потрібен цей архіважливий аксесуар: для звичайного туризму, велотуризму, активного відпочинку або кемпінгу.
Традиційні намети для туризму, як правило, двосхилі з тентом, відрізняються доступною ціною, але при цьому складні в експлуатації, вимогливі до місця установки, не відрізняються вітростійкістю.
Для велотуризму важливими критеріями є вага і габарити виробу – в даному випадку потрібна трекінговий намет. Ключовими її перевагами є невеликі розміри, вага, зручність в транспортуванні.
Активний відпочинок, особливо, якщо він буде проходити в горах, особливо вимогливий до вибору місця для ночівлі. В цьому випадку ідеально підходить виріб штурмового типу, яке відрізняється підвищеною вітростійкістю, посиленими стійками, маленькими габаритами, невеликою вагою.
Кемпінгові намети відрізняються великою висотою і місткістю, оснащуються тамбуром і вікнами, можуть мати кілька спальних відділень, що дуже зручно, якщо ви подорожуєте з дітьми.
Нюанси вибору на конкретному прикладі
Великою популярністю користуються вироби фірми PINGUIN, зокрема, туристична модель GEMINI 210. До її особливостей слід віднести вентиляційні кишені на тенті, підвищену міцність тканини, антимоскітну сітку, компресійний мішок, штормові відтяжки, проклеєні і проварені шви.
Спеціалізується на виробах для активного відпочинку компанія Terra Incognita, продукція якої відрізняється декількома входами, регулюванням вентиляції, захисною спідницею, наявністю тамбура.
Заслуговує на увагу модель для велотуризму RedPoint, яка відрізняється хабовой конструкцією, міцним матеріалом Nylon 38 D, проклеєними швами, компресійним чохлом.
Ідеальною для кемпінгу є модель ALEXIKA Victoria 10, з місткістю на 10 осіб, вона відрізняється перегородкою по центру, двома тамбурами, протимоскітними сітками, вікнами, проклеєними швами, посиленими кутами, протипожежним просоченням.