Оптичний прилад
Тонкощі вибору біноклів
Серед величезного асортименту оптичних приладів найпопулярнішим є бінокль, оскільки використовується в дуже багатьох сферах.
Щоб купити правильний бінокль, потрібно знати основні критерії його вибору. Так, якщо ви збираєтеся використовувати його в темний час доби, Вам необхідні лінзи з багатошаровим покриттям. Вони зменшують відблиски і перевідображення, підвищують світлопропускаючі здатності.
Для людей в окулярах підійдуть біноклі, діаметр окуляра яких більше 13 мм: вони гарантовано забезпечать якісне зображення і хороше поле огляду.
Важливо враховувати, для яких цілей ви купуєте бінокль – для туризму або для полювання. У першому випадку слід вибирати біноклі з можливістю закріплення на штативі. Таким чином, ви зможете спостерігати за нічним небом, екзотичними пейзажами. Фіксація приладу необхідна, оскільки без штатива при збільшенні буде занадто явною тремтіння зображення.
Вибираючи бінокль для полювання важливо враховувати, що він повинен бути зручним і легким, відрізнятися хорошою світлосилою і оптичними якостями, достатньою кратністю, ударостійким і водозахищеним корпусом. Оскільки мисливцеві крім бінокля доводиться нести досить важке спорядження, бажано щоб оптичний прилад був компактним.
Вибирайте моделі з високими показниками оптики і світлосили, щоб очі не втомлювалися, коли ви розглядаєте об'єкти на великій відстані. Якість просвітлення впливає на яскравість і контрастність, які позначаються на видимості в умовах затемненої місцевості. Для спостереження в темний час доби важливо щоб показники світлосили були не менше 25.
Прийнятними показниками кратності для мисливського бінокля вважаються 8х, 10х або 12х.
Вибір підзорної труби
Основним критерієм вибору підзорних труб є діаметр об'єктива, який впливає на світлопропускаючі здатність. Ідеально чітке, деталізоване зображення вийде при великій кількості світла.
Традиційні показники діаметра підзорних труб: 50-82мм, також зустрічаються моделі з показниками 60-65 мм і 77-82 мм.здавалося б, це невелика різниця, проте підзорні труби з апертурою 80мм забезпечують майже на 65% більше світла, в порівнянні з апертурою 60 мм. ця різниця сильно позначається на якості зображення на великих збільшеннях.
Важливо звертати увагу на збільшення, оптимальний показник якого повинен становити більше ніж 15х, оскільки показники нижче цього значення спокійно забезпечує бінокль, за більш низьку ціну. Варто враховувати, що при збільшенні 60х втрачається яскравість, що особливо помітно при поганому освітленні. Оптимальним значенням збільшення є 20-40х, при якому забезпечується хороше поле зору і яскравість зображення.