(093) 090-45-88
(099) 139-86-10
Приходьте до нас:
Київ, вул Немировича-Данченко 14/13
(м. Печерська)
Контактні телефони:
(044) 355-07-00 (099) 139-86-10 (093) 090-45-88 (067) 343-84-55

Човнові мотори

24 48
Электромотор Flover F33 F Электромотор Flover F33 F
Немає в наявності
2197 грн.
Завантаження...
Отзывы клиентов
Нет отзывов о категории

Вибираємо мотор для човна-основні нюанси

На ринку представлена величезна кількість моторів з різними характеристиками і потужністю, тому вибрати іноді буває складно.

Вибираючи двигун, потрібно співвідносити особливості його експлуатації і технічні характеристики, а також відповідність паспортним даним човна.

Одним з важливих критеріїв є нога двигуна, яка підбирається в залежності від висоти транця: 318 мм – 15', 508 мм – 20', 635 мм – 25'.

Двотактний або чотиритактний

Всі човнові двигуни поділяються на двотактні і чотиритактні. Точної відповіді, який саме тип вибрати, немає, оскільки і у одного, і у другого є свої переваги і переваги.

Переваги двотактних двигунів:

 • Проста конструкція;
 • Просте обслуговування;
 • Невеликі розміри і вага;
 • Швидкий набір обертів;
 • Комфорт при транспортуванні;

Особливості чотиритактних двигунів:

 • Складна конструкція;
 • Більш дороге і складне обслуговування;
 • Економія палива;
 • Більш високий рівень екологічної безпеки;
 • Низький рівень шуму;
 • Стабільно працює у всьому діапазоні обертів;
 • Велика вага.

У двотактних двигунах суміщені фази випуску відпрацьованої і впуску свіжої робочої суміші. При цьому вихлопні гази витісняються свіжою сумішшю, а оскільки відпрацьована суміш ніколи не витісняється повністю, ефективність процесу згоряння дещо знижується. В результаті цього падає ККД, підвищується витрата палива, збільшується кількість шкідливих вихлопів.

Однак, варто відзначити і таку особливість - в двотактному двигуні потужність вище, ніж у чотиритактника, оскільки робочий такт виконується в два рази частіше.

У випадках, коли потрібно знижений витрата палива і викид шкідливих речовин, більш затребувані чотиритактні човнові мотори.

Питання потужності

Цей критерій залежить від того, для яких цілей ви будете використовувати човен – якщо для риболовлі та пересувань на невеликі відстані, то стане в нагоді двигун в 2-3 к. с.

Для катання на водних лижах потрібен мотор не менше 30 к.с. двигун на морський катер повинен мати потужність в 250 к. с. важливо враховувати, що потужність мотора не повинна перевищувати максимальний показник човна, а ще краще, якщо цей показник менше.

Варто враховувати, що якщо потужність двигуна становить близько 60% від можливостей човна, це вважається економічним і безпечним співвідношенням.

Оптимальним вважається співвідношення потужності двигуна і човна в 80% - при цьому Ви отримуєте найвищий рівень безпеки, оптимальне споживання палива.

При 100% збігу потужності двигуна і човна ваше плавзасіб буде працювати на межі зношування і безпеки управління. Таке поєднання вибирають для екстремальних гоночних ситуацій.

Фільтр
підбір за параметрами