Електрочайники
Електрочайник-підходимо до вибору правильно
Здавалося б-що може бути простіше, ніж вибрати чайник, але навіть в цій справі є свої тонкощі і нюанси. Ключовим критерієм при виборі є тип нагрівального елементу: дисковий, із закритою або відкритою спіраллю.
Дисковий нагрівач користується великою популярністю, оскільки він відрізняється підвищеним коефіцієнтом корисної дії.
Моделі з відкритою спіраллю більш доступні за ціною, проте їх важче чистити, до того ж, нагрівальний елемент цього типу обов'язково повинен бути покритий водою.
Прихована спіраль знаходиться під спеціальним захисним диском. Переваги цього Тена в тому, що його простіше чистити, проте він трохи дорожче, ніж відкрита спіраль, працює з великим шумом, і споживає більше енергії.
Чим потужніше, тим швидше
Нескладно запам'ятати, що чим вище потужність, тим менше доведеться чекати закипання. Оптимальним показником для дволітрового чайника вважається потужність в 2200 Вт. Термопоти можуть мати значення нижче, оскільки в режимі підтримки температури вони не витрачають енергію.
Найпоширенішим параметром потужності вважається 2000 Вт на прилад ємністю 1.7 літра. Є і супер потужні моделі на 3000 Вт, проте їх потрібно вибирати обережно – якщо в будинку слабка проводка, вона може не витримати такого навантаження.
З чого зроблений?
Досить важливе питання-з чого виготовлений корпус нагрівального пристрою. Найпопулярнішими вважаються пластикові моделі - вони практичні і дешеві. Причому пластикові чайники можуть бути як матовими, так і прозорими, пофарбованими в будь-які кольори веселки. Важливо пам'ятати, що дешевий пластик з часом тьмяніє, до того ж стає крихким.
Скляні моделі вважаються найбільш безпечними в плані екології, проте вимагають до себе дуже дбайливого ставлення.
Найбільш практичними, зручними і довговічними є моделі з нержавіючої сталі. Вони трохи дорожче пластикових, зате прослужать довше.
Найбільш елегантними є нагрівачі з кераміки – вони працюють без шуму, легко відмиваються, відрізняються стильним дизайном, але досить крихкі.
Також важливо звертати увагу на корисні функції пристроїв: тривале кип'ятіння дозволить вивести з води хлор.
За допомогою терморегулятора можна вибрати ідеальну температуру нагріву води – для чаю або кави.
Функція підтримки температури дає можливість підтримувати стабільну температуру вже після закипання.
Захист від включення без води, яка захищає пристрій від виходу з ладу, є практично у всіх сучасних моделях.